0 800 217-367
  пн-пт: 10:00-18:00    сб-вс: 11:00-16:00  
UA
...

Василь Гроголь: “Ти повинен бути мудрим, постійно дізнаватися щось нове, читати і спостерігати”

В ефірі ALL STARS Talks був Василь Гроголь - засновник популярного бутік-готелю “Bursa” та коворкінгу “Кооператив”. Ми поспілкувалися про відкриття власного закладу та основні життєві принципи.


- Розкажи про себе та свої проекти.
- Мене звуть Вася, мені 25. Я перебрався до Києва три з половиною роки тому з Нью-Йорка і відкрив невеликий бутік-готель "Bursa", який знаходиться на Подолі. Після цього ми запустили "Кооператив" - це коворкінг. Окрім цього я одночасно працюю над декількома іншими проектами. Всі вони різні, але їх об'єднує ідея гостинності.


- Ти навчався в Швейцарії. Що скажеш про цей досвід?
- Я всім раджу якомога раніше переїжджати від батьків. Це перше. Ставайте самостійними і починайте думати самі. Якщо у вас після школи є можливість  поїхати до іншої країни - їдьте, подорожуйте. Я не буду змушувати своїх майбутніх дітей відразу ж визначатися, на кого їм вчитися. Буде краще, якщо вони рік-два пошукають себе, помандрують. Вчитися за кордоном - це дуже класно, тому що після школи ти ще досить м'який і несформований, і краще, якщо період формування буде проходити в іншій країні з їх місцевою культурою. Ти можеш повернутися до себе додому із великим багажем знань і досвіду, щоб зробити кращою свою домівку.


- Чому ти вирішив переїхати з Нью-Йорка до Києва?
- Відповідь дуже проста. У мене ніколи не було можливості побудувати свій готель в Нью-Йорку. Для мене місто - це інструмент, це моє середовище. Я народився в Москві і дуже звик до асфальту. На той момент відкрити в Нью-Йорку навіть дуже маленький заклад було шалено складно. Тож коли у мене з'явилася можливість відкрити свій готель в Києві, я не сумнівався.


- Скільки часу тобі знадобилось, щоб розробити концепцію "Bursa"?
- Ідея "Bursa" зі мною з інститутських років. Я завжди хотів створити проект, в якому буде художня галерея, зв'язок з мистецтвом і богемною тусовкою міста, але водночас місце мало бути простим та доступним всім. Мій перший готель не міг бути іншим. Тому концепт я розробляв приблизно місяц.


- Які є традиції у твоєму готелі?
- За 2,5 року свого існування у нас з'явилося багато невеликих традицій. Ми дуже молода команда і це накладає свій відбиток. Я, наприклад, обожнюю тусуватися, слухати старі платівки або діджеїв. У нас дуже вільна атмосфера і ми спокійно ставимося до того, що люди часом танцюють на столах. Мені хочеться створити таку традицію, щоб на кожен Новий рік весь Київ збирався в "Бурсі" - і два роки поспіль так і відбувалося. "Bursa" була переповнена людьми. Я хочу, щоб це була найгучніша та найвеселіша подія.


- Чи траплялися факапи при відкритті "Bursa"?
Факапи є завжди. Можна почати з того, що відкриття готелю переносилося тричі. І я звинувачую в цьому свою недосвідченість на той момент, адже "Bursa" була моїм першим особистим проектом. Я був причетний до фізичного будівництва, а потім з’явилася необхідність складати кошторис і перечислювати величезні суми, що було вже складніше. За півроку до відкриття самого готелю, ми відкрили Галерею в підвалі "Bursa". На відкриття прийшло так багато людей, що була заповнена вся Костянтинівська, навіть трамвай не міг проїхати через натовп. А в той час, поки збирався народ, ми доклеювали лінолеум та підфарбовували деякі дрібниці.


- Які у тебе основні життєві принципи?
- Перший - це чесність. Радикальна чесність складна для людей, але вона повинна бути. Я пам'ятаю себе, коли я не був чесним з родиною, друзями, дівчиною, а особливо - з самим собою. Це ні до чого не призводить, окрім ілюзій, і ти просто стоїш на місці. Наприклад, в готелі не працює телевізор, провайдер відключив. Ти зобов'язаний прибрати з сайту цю послугу і попередити гостей, що вони можуть приїхати, але телевізор дивитися не будуть. А якщо потрібен телевізор обов'язково, то їм доведеться скористатися послугами іншого готелю. Наступний принцип - постійний розвиток. Ти повинен бути мудрим, постійно дізнаватися щось нове, читати і спостерігати. Захоплюватися. Тож мої основні принципи - це чесність і навчання.Запис ефіру: https://www.instagram.com/tv/CDRnmGin4Na/
converse-logo-56.png